Kategorie:

Formaty video

Avatar
Opublikowane przez admin

Cyfrowe wideo, które ma wiele formatów, jest bardzo korzystnym narzędziem. Firmy mogą wykorzystać jego zaniedbaną moc do marketingu internetowego (proces promowania, sprzedaży i dystrybucji produktu lub usługi 24/7 w Internecie). Nie ma lepszego sposobu, aby sprzedawać na globalnym rynku, który dokonuje zakupów 24 godziny na dobę, niż z dobrze zaprojektowanej strony internetowej, która zawiera to korzystne narzędzie. Jest to również zaangażowany w wielu sprawach sądowych i szybko znajduje drogę do sal sądowych na całym świecie.

W poniższych akapitach, moim celem jest pomoc w zrozumieniu cyfrowego wideo w odniesieniu do systemów telewizji przemysłowej i jego wielu formatów.

W najprostszych słowach, cyfrowe wideo może być zdefiniowane jako wideo, które zostało nagrane przy użyciu programu komputerowego i cyfrowo przechowywane w komputerze. System CCTV jest komputerem. Te zdigitalizowane informacje mogą być sterowane z komputera i wyświetlane bezpośrednio na monitorze komputera.

Wszystkie obecne formaty cyfrowych plików wideo, które są wymienione poniżej, są oparte na PCM lub modulacji impulsowo-kodowej. PCM to cyfrowa reprezentacja sygnału analogowego, w której wielkość sygnału jest próbkowana regularnie w równych odstępach czasu, a następnie kwantowana do serii symboli w postaci liczbowej (zwykle opartej na kodzie binarnym).

Poniżej znajduje się krótki katalog typów cyfrowych plików wideo, aby lepiej zrozumieć, jak są one używane.

CCIR 601 (lub RE 601) to plik używany przez nadawcze stacje telewizyjne z powodu konwersji telewizji analogowej i cyfrowej. Ten format pliku cyfrowego wideo konwertuje i koduje analogowe sygnały wideo z przeplotem do postaci cyfrowej.

W dawnych czasach reklamy telewizyjne były dystrybuowane najpierw na taśmie analogowej, a następnie cyfrowej. Dziś reklamy telewizyjne mogą być dystrybuowane w sieciach bezprzewodowych drogą elektroniczną przy użyciu cyfrowej technologii wideo.

Usługi takie jak SpotMixer pozwalają firmom tworzyć własne reklamy on-line i rozpowszechniać je za pomocą wielu mediów, w tym telewizji i Internetu.

MPEG-4 jest dobry do dystrybucji online dużych filmów wideo i wideo nagranych na pamięć flash. Jest to format cyfrowy używany w wideo iPodach oraz do przesyłania na YouTube i inne sieci mediów społecznościowych, ale czytaj dalej.

MPEG-2 (używany w płytach DVD) to cyfrowy format plików używany do tworzenia płyt DVD. Cyfrowy plik wideo MPEG-2 wypalony na płycie DVD będzie odtwarzany na odtwarzaczu DVD i komputerze pod warunkiem, że komputer ma możliwość odtwarzania płyt DVD. Niektóre komputery ze starszą technologią DVD będą miały problemy z odczytem płyt DVD, które zostały wypalone w nowszej technologii.

MPEG-1 jest używany dla płyt CD i był pierwszym cyfrowym formatem wideo, który był masowo sprzedawany. Obecnie jest on rzadko używany, ale czasami się pojawia. Wiele odtwarzaczy DVD odtwarza MPEG-1, ale nie wszystkie potrafią odczytać ten cyfrowy format plików.

H.261 był pierwszym prawdziwie praktycznym standardem kodowania cyfrowego wideo. W rzeczywistości, wszystkie późniejsze międzynarodowe kodowania takie jak MPEG-1, H.262, MPEG-2, H.263, MPEG-4 i H.264 (MPEG-4 Part 10) były ściśle oparte na projekcie H.261, który obecnie jest rzadko używany.

H.263 jest standardem kodeków wideo, pierwotnie zaprojektowanym jako format o niskiej szybkości kompresji bitowej do wideokonferencji. Od tego czasu H.263 znalazł wiele zastosowań w Internecie: wiele treści Flash Video (używanych na stronach takich jak YouTube, Google Video, MySpace, itp.) jest zakodowanych w tym formacie.

Oryginalna wersja Real Video (od której zalecam ucieczkę) była oparta na H.263 aż do wydania Real Video 8. Innymi słowy, mówię Ci o H.263, abyś mógł zobaczyć jego dziedzictwo.

H.264, znany również jako MPEG-4 Part 10 lub AVC, jest kolejnym ulepszonym kodekiem opracowanym do udostępniania cyfrowego wideo w Internecie. H.264 zapewnia znaczną poprawę możliwości w stosunku do H.263. Standard H.263 jest obecnie uważany przede wszystkim za starszą konstrukcję (choć jest to zmiana, która nastąpiła niedawno).

Większość nowych produktów do wideokonferencji zawiera obecnie standard H.264, a także H.263 i H.261. Primeau Productions używa cyfrowego wideo H 264 w formacie Quicktime do wysyłania webmasterom w celu kodowania wideo Flash na stronach internetowych klientów.

Podsumowując: powyższe pliki są tworzone przy użyciu komputerów – w tym systemów CCTV – i mogą być oglądane przy użyciu oprogramowania do edycji wideo i konwerterów cyfrowych plików wideo.

Technologia H.264 jest doskonałym początkowym formatem plików do tworzenia wideo Flash. Programy do edycji wideo mogą generować różne rozmiary plików H.264 i mogą być używane na kilka sposobów:

1. Źródłowy cyfrowy plik wideo do tworzenia wideo Flash na swoją stronę internetową
2. Cyfrowy plik wideo, który może być wysłany pocztą elektroniczną
3. Cyfrowy plik wideo, który może być przesłany do mediów społecznościowych, takich jak YouTube, Yahoo i Viemo
4. Aby wyświetlić przekonwertowany kodek wideo CCTV w sądzie

Flash video jest internetowym odtwarzaczem cyfrowego video. Jest wieloplatformowy, dlatego polecam jego użycie do dostarczania treści wideo na twojej stronie internetowej.

Chociaż wiele programów do edycji, takich jak Final Cut, Vegas i Premiere są w stanie eksportować gotowe produkcje wideo w formacie Flash (.FLV), jest więcej do tworzenia kompletnego wideo Flash niż tylko plik wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *