Kategorie:

Ile zajmuje produkcja video

Avatar
Opublikowane przez admin

Istnieje duża różnica między szybkim wykonaniem a doskonałym rezultatem, szczególnie w przypadku produkcji wideo. Masywna produkcja zajmuje dużo czasu na filmowanie i montaż. Istnieje proces, który trzeba śledzić i ludzie są zaangażowani.

Produkcja wideo jest procesem organicznym

Produkcja wideo nie jest bynajmniej procesem mechanicznym. Zamiast tego jest to organiczny proces, w którym sekwencje dynamicznych procedur są połączone wokół centralnej idei, która ma być rozwijana. Innowacja, świetne opowiadanie historii, reżyseria, wideografia, montaż i improwizacja są niezbędne do stworzenia najlepszego produktu. Każdy proces wymaga uwagi i troski, co wpływa na czas potrzebny do ukończenia produkcji. Tworzenie wideo jest procesem ewoluującym i staje się żywą istotą w miarę jego powstawania.

Jak długo trwa produkcja wideo?

Produkcja filmu korporacyjnego rozpoczyna się na wiele dni przed zapaleniem pierwszego światła i nakręceniem pierwszego ujęcia.

Kiedy firma decyduje się na rozszerzenie swojej działalności poprzez produkcję wideo, musi odbyć spotkania z zespołami sprzedaży i marketingu, aby określić cele i zadania. Nowe pomysły na promocję produktu lub usługi wśród potencjalnych klientów to świetny sposób na wykorzystanie wideo.

W tym momencie pojawia się wiele pytań: Czy to wideo ma być umieszczone w Internecie, telewizji ogólnopolskiej czy regionalnej? Na czym ma się skupić i jaki jest docelowy segment rynku, na który będzie oddziaływać? Jak długo potrwa produkcja filmu? Kto będzie go tworzył?

Scenariusz

Wiadomość, która ma być udostępniona musi być wyjaśniona w ciągu kilku minut komercyjnego czasu telewizyjnego. Strony internetowe będą oferować kilka minut więcej na pomoc promocyjną. Pomysły wymienione w scenariuszu muszą być pokazane w filmie.

Dobrze opracowany scenariusz pozwoli zaoszczędzić czas! Polecamy kontakt z profesjonalnym scenarzystą, który przyspieszy cały proces i przekaże Twój komunikat w zwięzły sposób. Stworzenie dobrego scenariusza zajmie kilka godzin lub kilka dni, w zależności od złożoności pomysłu, który ma powstać i ilości przeróbek, które musi przejść, aby był idealny.

Najlepsza lokalizacja i sprzęt dla Twojego filmu

Znalezienie odpowiedniej lokalizacji i wynajęcie najlepszego sprzętu może zająć kilka dni lub tygodni w zależności od potrzeb produkcji. Najlepszy wybór przyspieszy ten proces.

Dni faktycznego filmowania mogą wymagać kilku dni lub kilku tygodni. W trakcie produkcji wiele zdarzeń lub warunków może spowolnić proces. Zazwyczaj sceny będą nagrywane wielokrotnie dla uzyskania idealnego efektu.

Scenariusz i liczba lokalizacji pomogą dokładnie przewidzieć, ile dni będzie trwało kręcenie filmu. Produkcja może wymagać podziału na wiele różnych dni ze względu na takie czynniki jak dostępność aktorów, zasobów, pogody i wydarzeń.

Czas postprodukcji i edycji.

Po zakończeniu produkcji, film zostanie wysłany do edycji i postprodukcji. Teraz czas ten jest definiowany przez złożoność edycji, jak również grafikę, animacje i efekty specjalne potrzebne w końcowym wideo. Każdy film jest inny. Rodzaj filmu, czas trwania i jakość efektów to rzeczy, które wpływają na czas montażu. Średni czas montażu wynosi od 4 godzin do 3 dni. Wstępna edycja jest wysyłana do oceny klienta. Następnie jest on dopracowywany i wysyłany do klienta do ostatecznej akceptacji.

Po zakończeniu postprodukcji końcowy film będzie w Państwa rękach w ciągu kilku dni, wraz z ewentualnymi duplikatami. Inne formaty i typy plików, takie jak DVD, zajmują około 2 godzin. Dostarczenie do sieci jest ograniczone jedynie szybkością połączenia internetowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *