Kategorie:

Jak działają opcje edycji wideo

Avatar
Opublikowane przez admin

Ewolucja eBooków wideo od prostego pliku tekstowego do wszechstronnej opowieści multimedialnej przebiegała wolniej, niż wielu mogłoby podejrzewać. Pierwszy eBook[1] został opublikowany w momencie, gdy w telewizji pokazywano pierwszy pełnometrażowy film fabularny – krótką scenę wojenną i komedię romantyczną, być może? Ale trzeba było kolejnych dwudziestu lat, aby pierwszy pełnometrażowy film fabularny został przekształcony w wideo. W tym czasie koncepcja wideo-książek całkowicie zmieniła sposób, w jaki ludzie myślą o książkach, a nawet sposób, w jaki myślą o czytaniu. Teraz, zamiast być tylko czymś, co można przeczytać na ekranie, stają się medium, dzięki któremu można komunikować się, dzielić i otrzymywać informacje na wiele sposobów.

Ciekawe, jak wiele zmieniło się od czasu pojawienia się pierwszego eBooka – a przynajmniej pierwszego pełnowymiarowego. Jeśli spojrzeć wstecz na stare standardy określające, czym jest „książka[2]„, trzeba by zdać sobie sprawę, że były one bardzo ograniczone przez to, co można było przesłać przez jakąkolwiek sieć publiczną, nie mówiąc już o Internecie. eBook mógł być czytany tylko na komputerze, lub komputerze, który miał wymaganą przestrzeń, aby być w stanie wspierać eBook. Dzisiejsze eBooki wideo są jednak dostępne w szerokiej gamie formatów, które umożliwiają ich oglądanie na telewizorach, na wielu komputerach (PC, Mac, a nawet smartfonach), na DVR (cyfrowych rejestratorach wideo), na iPodach (które również obsługują eBooki) i na wielu innych urządzeniach elektronicznych.

Nie ma wątpliwości, że popularność eBooków wideo będzie nadal rosła. Już teraz wiele szkół zaczyna oferować kursy wideo, aby pomóc uczniom w zrozumieniu tematów, których w przeciwnym razie nie byliby w stanie samodzielnie skutecznie opanować. Nie ulega też wątpliwości, że w miarę jak coraz więcej osób dowiaduje się o korzyściach płynących z korzystania z edycji wideo swojej książki, będą oni bardziej skłonni do dokonania przejścia[3]. W międzyczasie jednak miło jest wiedzieć, że edycja wideo książki nie musi wiązać się z długim i żmudnym procesem edycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *