Kategorie:

Jak tworzyć filmy instruktażowe dla swojego biznesu online?

Avatar
Opublikowane przez admin

Co to jest samouczek wideo? Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na wzmocnienie relacji z odwiedzającymi i potencjalnymi klientami jest tworzenie krótkich samouczków wideo dla bloga, które można udostępniać w postach na blogu regularnie lub jako część ogólnej bazy wiedzy. Dlaczego jest to tak przydatne? Ponieważ samouczek wideo zazwyczaj zawiera informacje, które są świeże i istotne dla czytelnika. Innymi słowy, samouczek wideo ma charakter informacyjny, w przeciwieństwie do promocyjnego. Jeśli jesteś w stanie skutecznie przekazać i zaprezentować informacje w interesujący i łatwy do zrozumienia sposób, prawdopodobnie zdobędziesz zaufanie i szacunek swoich czytelników.

Korzyści z używania samouczków wideo na żywo: Jednym z bardziej interesujących aspektów korzystania z tutoriali wideo na żywo w połączeniu z Twoją stroną internetową jest to, że są one bardzo interaktywne. Wiele z samouczków oferowanych za darmo w internecie skupia się na wyświetlaniu kontrolek i menu, które pomagają użytkownikowi poruszać się po stronie internetowej. Jednak ten rodzaj interaktywnego doświadczenia jest zazwyczaj brakuje, jeśli chodzi o to, jak rzeczywista zawartość strony internetowej jest prezentowana. Większość darmowych tutoriali nie wykorzystuje w pełni potencjału treści strony internetowej i kończy się niczym więcej niż słabo zrobionymi screencastami. Z drugiej strony, jeśli używasz na swojej stronie samouczków strumieniowanych na żywo, widzowie mogą wchodzić w interakcję z samouczkiem bezpośrednio, tak jakby odwiedzali sam webinar na żywo. Taka interakcja nie tylko dostarczy użytkownikom lepszych informacji zwrotnych i pomysłów, ale także zapewni Ci lepsze sposoby angażowania odbiorców.

Wskazówki dotyczące tworzenia samouczków wideo: Kiedy tworzysz samouczek wideo, kolejną ważną rzeczą, o której musisz pamiętać jest to, że screencasting jest znacznie lepszy niż tutoriale na żywo. Nie tylko jest on łatwiejszy do zrozumienia, ale również pozwala użytkownikowi na pracę wielozadaniową. Zamiast po prostu pauzować wideo i czekać na odpowiedź następnego mówcy, użytkownicy oglądający samouczek mogą wyciąć przerwy między mówcami i mówić w tym samym czasie. Dzięki temu samouczek staje się bardziej interaktywny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *