Kategorie:

Jak znaleźć firme do produkcji video

Avatar
Opublikowane przez admin

Podczas tworzenia filmu wideo, wybór firmy produkującej wideo nie jest łatwy. Dlatego też większość klientów decyduje się pozostać przy świetnej firmie, gdy już ją odkryją. Aby spróbować znaleźć szeroką gamę firm, możesz odwiedzić wyszukiwarki takie jak Google, sprawdzić listy Yellow Pages lub zapytać kolegów/agencje, które już znasz.

Załączone 8 wskazówek pomoże Ci wybrać właściwą firmę. Wskazówki te powstrzymają Cię przed popełnieniem jakichkolwiek kosztownych błędów.

1. Poszukaj specjalisty
Różne firmy występują w wielu różnorodnych formach. W większości przypadków są one specjalistami w określonym rodzaju wideo lub sektorze, np. w produkcji wideo korporacyjnego. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej doświadczenia firma produkująca wideo ma na swoim rynku, tym mniej skomplikowane jest dla Ciebie, aby komunikować swoje cele w poprzek do nich. Profesjonalna firma będzie dobrze przygotowana do produkcji wideo dla Twojej grupy docelowej. W większości przypadków, biorąc czas na poszukiwanie specjalistycznej firmy jest czas dobrze spędzony.

2. Uzyskaj próbki i referencje
Dotychczasowe osiągnięcia bardzo się liczą. Firmy z bogatym portfolio i listą klientów są na ogół bezpieczniejsze. Im więcej zadowolonych klientów ma firma, tym lepiej. Nalegaj, aby firma produkcyjna pokazała Ci ostatnie 3-5 produkcji, które zrealizowali w ramach podanego budżetu, zanim zadzwonisz do tych klientów, aby zobaczyć, co myślą o firmie produkującej wideo i ich nowym filmie.

3. Napisz brief produkcyjny
Brief produkcji jest tylko zarys tego, co chcesz w kategoriach wideo, lista wytycznych dla producenta wideo do pracy z. Obszerne podsumowanie, około strony długości, jest często więcej niż wystarczająco, aby rozpocząć. Bez tego briefu, firmy będą miały trudności z dostarczeniem Ci dokładnej wyceny.

4. Uzyskaj jasną wycenę
Twoja firma powinna być zawsze gotowa do sporządzenia szczegółowej, bezpłatnej wyceny; to proste. Powinieneś upewnić się, że wszystko jest zawarte w tej wycenie i być świadomym wszelkich dodatków w drobnym druczku.

5. Zweryfikuj zespół produkcyjny
Jeśli podoba Ci się konkretny film, poproś/narzekamy, aby firma użyła tego samego zespołu kreatywnego i produkcyjnego również do Twojego filmu. Wiedza i doświadczenie zespołu produkcyjnego będą miały duży wpływ na kreatywność i wartości produkcyjne Twojego filmu.

6. Zatwierdzaj poprawki i edycje
W zależności od tego, czy uzgodniliście inaczej, prawo do ponownej edycji wideo i przeredagowania scenariusza powinno być standardową praktyką, dopóki nie jest ono właściwe. Są to ważne okazje do wyrażenia opinii i ulepszenia filmu w sposób, w jaki byś sobie tego życzył. Na Tobie będzie spoczywał obowiązek przekazania wszelkich istotnych uwag w ustalonym terminie, w przeciwnym razie opóźnisz produkcję filmu.

7. Uzyskaj prawa autorskie
Prawa autorskie do Twojego filmu są bardzo cenne, a bycie ich właścicielem pozwoli Ci uniknąć płacenia firmie większych pieniędzy, ponieważ możesz dystrybuować go do wielu kanałów dystrybucji samodzielnie.

8. Ustal termin realizacji
Jeśli chcesz, aby Twój film został zrealizowany na czas, nalegaj na pisemną gwarancję określającą datę zakończenia, która zawiera kary za niedopuszczalne opóźnienia, które nie były z Twojej winy. Upewnij się, że Twoja umowa gwarantuje, że Twój projekt nie zostanie pominięty z powodu innego projektu realizowanego przez firmę produkującą wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *