Kategorie:

Jakosc HD

Avatar
Opublikowane przez admin

Termin wideo High-Definition odnosi się do rozdzielczości wideo, która jest wyższa niż w przypadku wideo Standard-Definition lub Enhanced-Definition. Wideo HD jest używane do tworzenia wszystkiego, od lokalnych reklam telewizyjnych po filmy nagrodzone Oscarem. Jakość High-Definition jest ważnym czynnikiem w produkcji wideo. Wideo High-Definition zwykle odnosi się do rozdzielczości wyświetlania 1280×720 pikseli (720p) lub 1920×1080 pikseli (1080i lub 1080p). Zarówno 720p jak i 1080p to skanowanie progresywne, w którym wszystkie linie każdej klatki są rysowane po kolei. 1080i odnosi się do zastosowania przeplotu, w którym linie nieparzyste i parzyste każdej klatki są rysowane naprzemiennie.

Obraz wideo o wysokiej rozdzielczości jest również definiowany przez liczbę klatek na sekundę, mierzoną w hercach (Hz), czyli cyklach na sekundę. Częstotliwość odświeżania obrazu HD waha się od nieco poniżej 24 klatek na sekundę do nawet 72 klatek na sekundę. Im wyższa liczba klatek na sekundę, tym płynniejszy wydaje się ruchomy obraz dla widzów. Istnieje wiele czynników wpływających na jakość produkcji wideo High-Definition. Jednym z najważniejszych jest rodzaj użytej kamery. Czujniki obrazu w kamerach konsumenckich znacznie różnią się od tych w profesjonalnych kamerach wideo.

Tańsza, mniej efektywna technologia jest wykorzystywana w produkcji konsumenckich kamer wideo, aby uczynić je bardziej przystępnymi cenowo. Inną istotną różnicą między kamerami klasy konsumenckiej a modelami profesjonalnymi jest rozmiar i jakość obiektywu kamery. Istnieje zauważalna różnica w jakości wideo nakręconego obiektywem 10 mm w modelu konsumenckim i wideo nakręconego profesjonalnym obiektywem 72 mm. Na jakość obrazu ma również wpływ kompresja zapisu danych w kamerze, a jakość kamery wideo wpływa na nasycenie kolorów i kontrast.

Jeśli chodzi o kamery High-Definition i produkcję wideo, zwykle dostajesz to, za co płacisz. Potrzeba czegoś więcej niż tylko kamery klasy konsumenckiej i statywu, aby stworzyć dopracowaną produkcję wideo w jakości HD. Wiele osób prywatnych i firm zwraca się do firm zajmujących się produkcją wideo, które dysponują profesjonalnym sprzętem i wiedzą w zakresie tworzenia filmów HD. Profesjonaliści z doświadczeniem w tworzeniu produkcji wideo w jakości High-Definition mogą być wykorzystani do tworzenia wysokiej jakości filmów na potrzeby stron internetowych, reklam lub demonstracji produktów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *