Kategorie:

Materiały dla szkół

Avatar
Opublikowane przez admin

Nie ma znaczenia w jakiej branży działasz, bycie na bieżąco z technologią jest koniecznością. Technologia jest obecnie częścią naszego codziennego życia. Ma ona wpływ na każdą dziedzinę naszego życia, w tym biznes i rozrywkę.

Technologia sprawiła, że wykonywanie wielu rzeczy stało się łatwiejsze. Zmiany w technologii wpłynęły również na wdrażanie procesów edukacyjnych. Pojawiły się nowe metody przekazywania informacji. Widzowie rozwinęli również różne preferencje dotyczące nauki.

Dlaczego warto rozważyć produkcję wideo w nauczaniu i uczeniu się?

Wideo stało się popularnym narzędziem w programach szkoleniowych i rozwojowych. Badania pokazują, że treści audiowizualne są obecnie preferowanym medium do nauki, komunikacji i zaangażowania, szczególnie wśród millenialsów.

Treści wideo mogą usprawnić proces nauczania i uczenia się poprzez:

1. Dostarczanie wizualizacji ułatwia wyjaśnianie pojęć. Odbiorcy będą w stanie lepiej zrozumieć koncepcję, jeśli wideo pomoże im w jej wizualizacji.

2. Zaangażowanie widzów. Są one w stanie lepiej uchwycić i utrzymać uwagę publiczności w porównaniu do wielu innych pomocy wizualnych stosowanych w nauczaniu. Uwaga docelowej publiczności może być utrzymana wystarczająco długo, aby wiadomość została przekazana.

3. Zachęcanie do rozmów. Zwiększa się interakcja w odniesieniu do treści audiowizualnych.

Jak można efektywnie wykorzystać produkcję wideo do nauczania i uczenia się?

Filmy wideo mogą być wykorzystywane jako skuteczne narzędzie do nauczania i szkolenia pracowników, a także do angażowania docelowych odbiorców na platformach mediów społecznościowych i na stronie internetowej. Można je wykorzystać do uatrakcyjnienia szkoleń lub po prostu pomóc zwiększyć swój zasięg.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak sprawić, by treści audiowizualne były skuteczne w przypadku filmów instruktażowych.

1. Zdefiniuj swoje cele i zadania – Jaki jest Twój cel? Czego chcesz nauczyć swoich docelowych odbiorców? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci zdecydować się na temat, a tym samym zawęzić zakres treści, które chcesz zawrzeć w filmie.

2. Zdefiniuj swoją grupę docelową – Jaka jest Twoja grupa docelowa? Do jakiej grupy demograficznej  chcesz dotrzeć? Ważne jest, aby zidentyfikować je na podstawie ich wieku, lokalizacji, płci, pochodzenia etnicznego i różnych innych cech. To pomoże Ci zidentyfikować ich preferencje. Ta informacja jest niezbędna do skutecznej produkcji wideo. Gwarantuje, że materiał jest nie tylko odpowiedni dla grupy docelowej, ale także wciągający.

3. Wybierz metodę realizacji – Czy będą one wykorzystywane w szkoleniach pracowników korporacji w Twojej siedzibie? Czy będą one umieszczone w Internecie jako filmy instruktażowe dla Twoich klientów? Czy będziesz ich używał w prezentacjach na targach branżowych?

Ważne jest, aby określić, w jaki sposób będziesz je wdrażać. Pomoże to w określeniu różnych czynników na etapie produkcji, takich jak długość treści. Filmy przeznaczone do umieszczenia w Internecie powinny być na przykład krótkie (około 30 sekund). Należy więc zadbać o to, aby przekaz był zawarty w tym krótkim czasie.

Znajdź firmę zajmującą się produkcją wideo, która pomoże ci urozmaicić proces nauczania. Filmy wideo pomagają urozmaicić zajęcia. Stanowią one również wciągające medium, dzięki któremu odbiorcy mogą się uczyć i lepiej zapamiętywać informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *