Kategorie:

Odpowiedni mix audio

Avatar
Opublikowane przez admin

Dostaję wiele pytań na temat auto-tune, kwantyzacji, itp. i czuję, że jest ogólne zamieszanie wśród muzyków co do tego, jaka część pracy jest właściwie jaka.

Wyjaśnię różnice, więc kiedy skontaktujesz się ze studiem lub inżynierem, będziesz mógł łatwiej porozumieć się z naszym lingo i zrozumieć, co dokładnie robimy, bez dalszych ceregieli, zaczynajmy!

Edycja muzyki: Wbrew powszechnemu przekonaniu, edytowanie utworów i takie tam NIE jest, powtarzam, NIE jest miksowaniem. Edycja jest po prostu tym: Edycja. Jakimi obszarami zajmuje się edycja w odniesieniu do produkcji albumów/studiów? clash of clans hack

1. Korekcja wysokości dźwięku – czy to wokal, czy sekcja nie nastrojonego instrumentu, całe strojenie odbywa się na etapie edycji, a nie miksowania.

2. Pocketing i kwantyzacja perkusji – Wyrównanie ścieżek perkusyjnych do siatki i dostosowanie ogólnego feelingu ścieżki/tworzenie „kieszeni” lub sekcji.

3. Kompilacja ścieżek- Jest to proces edycji wielu ujęć razem, np. 5 ujęć wokalu i wzięcie najlepszych sekcji z tych 5 różnych ścieżek lub kompilacja partii gitarowych. Słowo „Comp” oznacza skompilowaną lub wzorcową ścieżkę.

4. Wymiana perkusji – Jest to proces zastępowania słabo nagranych ścieżek perkusyjnych samplami przy użyciu wtyczki takiej jak Slate Digital Trigger lub Drumagog. (Ten krok może być całkowicie pominięty, jeśli rozpoczął się w trakcie nagrywania, ponieważ informacje MIDI/sample już tam są, a ścieżki będą brzmiały świetnie i będą prawie gotowe do miksowania).

Przejdźmy teraz do miksowania. Miksowanie jest procesem kończącym malowany obraz znany jako nagranie. Wyobraź sobie miksowanie dźwięku jak photoshopowanie obrazu. Celem jest uczynienie tego obrazu tak pięknym, jak to tylko możliwe przy danych wartościach produkcyjnych i dźwiękach. Niektóre nagrania nie mogą być obrabiane z powodu zbyt dużego szumu w nagraniu lub innych różnych czynników, więc jeśli inżynier miksu odrzuci twój projekt, nie bierz tego do siebie, jeśli możesz, nagraj ponownie, jeśli nie, oznacza to, że utwór najprawdopodobniej nie będzie miał przyjemnego efektu końcowego.

Miksowanie obejmuje następujące czynności:

1. Wzmocnienie/wolumeny ścieżek – Jest to jedna z najbardziej krytycznych części całego procesu produkcji, ponieważ posiadanie odpowiedniego wzmocnienia (poziom w decybelach) jest istotne dla nieskazitelnego, czystego miksu. Zbyt wielu ludzi nagrywa swoje ścieżki zbyt gorąco w cyfrowym świecie, kiedy nie ma takiej potrzeby. Nie ma żadnego powodu, aby w 24-bitowym środowisku nagrań wpadać w czerwień. Typowa kalibracja wynosi -18dBFS, co oznacza, że większość ścieżek ma średni poziom -18 na instrument, ze szczytami w okolicach -10 do -7, co oferuje optymalny zakres dynamiki i współczynnik szczytu do wykorzystania w masteringu.

2. Korekcja – Ten proces jest najważniejszą częścią miksowania, zaraz po stopniowaniu wzmocnienia, jako że jest to część, w której rzeźbi się złe i dobre częstotliwości w utworze. Jeśli inżynier nie zna swoich częstotliwości, spodziewaj się fatalnie brzmiących miksów. Bez ucha do częstotliwości, miksowanie nie może być poprawnie wykonane.

3. Panoramic Placement- Ustawienie Left/Right/Center placement w polu dźwiękowym, które tworzy dalszą separację między instrumentami i daje ogólny balans stereo, który może być szeroki lub wąski. Free Fortnite V Buck

4. Kontrola dynamiki- Trzecim najważniejszym aspektem miksowania jest kontrola dynamiki, która odnosi się do używania kompresorów i limiterów podczas miksu. Używam słowa „zgnieciony” często sugerując, aby utrzymać miks otwarty i dynamiczny w odniesieniu do miksowania/masteringu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poście/filmie o kompresji. Zgnieciony miks/master oznacza, że zakres dynamiki ścieżki jest mały i dźwięki nie mają zbyt wiele miejsca na oddychanie i poruszanie się. Niewłaściwe ograniczenie i kompresja powoduje artefakty, takie jak werbel z całym trzaskiem i bez ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *