Kategorie:

Outsourcing produkcji video

Avatar
Opublikowane przez admin

Właściciele firm internetowych są bombardowani poradami, aby używać wideo do promowania swoich stron internetowych. Świetna rada. Wideo działa.

Jak dobrze działa wideo? Niektóre badania split-testing z witryny Russella Brunsona, Dot Com Secrets, pokazuje niesamowite 98,9% szans, że wideo będzie przewyższać każdą inną metodę, tekst, obrazy lub audio.

Z takimi statystykami jest to niemożliwe dla właściciela strony internetowej, aby zignorować wideo.

Problem polega na tym, że dodawanie filmów wideo o jakimkolwiek stopniu zaawansowania poza ujęciem głowy jest często więcej niż mała firma może sobie poradzić. Nauka produkcji wideo może zająć trochę czasu i ze wszystkim innym, na czym musisz się skupić, outsourcing produkcji wideo może być dobrym pomysłem.

Oto kilka porad dotyczących outsourcingu.

Po pierwsze, uważaj się za producenta wykonawczego w projekcie, jak będziesz kierować każdym z pozostałych członków załogi, gdziekolwiek od jednego do dziesięciu osób w zależności od projektu.

Pomyśl o ogólnym stylu wideo, które chcesz i zadaj sobie następujące pytania.

Kim jest publiczność dla Twojego filmu?
Czego chcesz, aby się nauczyli?
Co chcesz, aby poczuli?
Co już wiedzą?
Im lepiej potrafisz odpowiedzieć na te pytania, tym łatwiej będzie Ci stworzyć dobry film.

Następnie, określ swój budżet. Budżet determinuje wszystko inne.

Produkcja wideo jest jedną z tych rzeczy, które prawdopodobnie najlepiej jest robić lokalnie. Istnieje wiele usług produkcji wideo w Internecie, ale będziesz miał lepszą kontrolę z lokalnymi ludźmi. Oczywiście, jeśli chcesz być w swoim filmie, to najlepiej mieć załogę przyjść do Ciebie.

Dla niższych usług budżetowych, zadzwoń do lokalnych stacji telewizyjnych w Twojej okolicy i poprosić o rozmowę zarówno z kierownikiem działu produkcji i działu fotografii wiadomości. Wielu pracowników stacji telewizyjnych freelance na boku przy użyciu sprzętu firmy. W ten sposób można uzyskać w miarę kompetentnych ludzi i profesjonalny sprzęt.

Nawet jeśli nie ma weekendowych freelancerów, stacje telewizyjne często mają wyjątkowo niskie stawki. Będą robić rzeczy za darmo, jeśli kupisz wystarczająco dużo czasu reklamowego. Jeśli nie kupujesz reklamy, stawki są nadal niskie, zwłaszcza stacji PBS.

Podczas gdy jesteś nazywając wokół, zapytaj, czy istnieją jakiekolwiek aktywne lokalne rozdziały zorganizowanych profesjonalistów wideo. Grupy te istnieją, aby ludzie mogą sieci i są często najlepszym źródłem do znalezienia wysokiej jakości specjalistów.

Lokalne szkoły średnie i uniwersytety często mają studentów (lub nauczycieli) do wynajęcia, którzy będą pracować za mniej.

Małe rządowe kanały telewizyjne są kolejnym doskonałym źródłem do znalezienia kompetentnych ludzi, którzy nie będą pobierać zbyt wiele.

Lokalne firmy zajmujące się fotografią ślubną również pobierają dość niskie stawki. Domy produkcyjne, które specjalizują się w komercyjnych będą pobierać najwyższe stawki.

Kiedy już kogoś zatrudnisz, porozmawiaj z nim o trzech fazach produkcji:

Pre-produkcja: Jakie wideo będziecie kręcić? Gdzie będziesz go kręcić? Napisz scenariusz, ale uświadom sobie, że w tym momencie najlepiej jest być elastycznym w stosunku do swojego scenariusza. Zaplanuj wszystko tak bardzo, jak to możliwe.
Produkcja: To jest miejsce, gdzie kamery się kręcą. Produkcja jest zdecydowanie najdroższą fazą, więc chcesz mieć dobre planowanie przedprodukcyjne, aby wszystko było jak najbardziej efektywne. Ogranicz lokalizacje do minimum, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.
Post-produkcja: Inne słowo na edycję. Wszystkie elementy wideo są zebrane razem i przedstawione publiczności w zwięzły, zabawny sposób. Najlepiej, jeśli edycja jest zaplanowana.
Wysokiej jakości profesjonaliści wideo przeprowadzą Cię przez cały proces i sprawią, że Twoje życie stanie się łatwiejsze. Produkcja wysokiej jakości wideo nie jest tak łatwa, jak się wydaje. Zlecenie tego zadania na zewnątrz ma wiele sensu, więc możesz zająć się prowadzeniem swojej firmy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *