Kategorie:

Tworzenie produktu video

Avatar
Opublikowane przez admin

Czasami ludzie muszą coś zobaczyć lub obejrzeć, aby to zrozumieć. W tym artykule zamierzam podzielić się z Tobą, jak możesz stworzyć produkt wideo do tego celu.

Przede wszystkim musisz stworzyć zarys swojego produktu wideo. Musisz dokładnie wiedzieć, co chcesz pokazać komuś, jak to zrobić. Napisz na kartce papieru różne kroki, które ktoś będzie musiał podjąć, aby nauczyć się konkretnego tematu. Każdy krok będzie następnie stać się osobnym wideo.

O wiele lepiej jest stworzyć krótki filmik dla każdego kroku, niż tworzyć długi, który zawiera wszystkie kroki. Jest to łatwiejsze dla kogoś, aby przejść i znaleźć konkretny film, który chcą oglądać ponownie, jeśli oddzielone filmy w krótkich kroków niż dla kogoś, aby mieć do pracy, w którym momencie w długim filmie konkretny krok jest, że chcą oglądać ponownie.

Również łatwiej jest pobrać krótsze filmy.

Kiedy już masz swój zarys i wiesz, że różne kroki, które trzeba podjąć, a następnie po prostu trzeba wideo tych konkretnych kroków.

Jeśli używasz komputera i ktoś musi zobaczyć, jak wdrażasz kroki na komputerze, to trzeba by było nagrać ekran komputera. Jest mnóstwo darmowego oprogramowania, które można wykorzystać do tego, dzięki czemu wystarczy nacisnąć przycisk nagrywania i można przechwycić ekran komputera. Jak mówisz przez co robisz ktoś będzie w stanie obejrzeć wideo i usłyszeć dokładnie to, co zrobiłeś.

Jeśli potrzebujesz nagrać coś innego, co nie jest oparte na komputerze, to możesz po prostu użyć domowej kamery wideo. Możesz albo poprosić przyjaciela, aby nagrał Cię wykonującego konkretne zadanie, albo możesz ustawić kamerę na statywie i nagrać ją samemu.

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że kiedy robisz wideo trzeba spowolnić rzeczy, tak, że ludzie mogą rzeczywiście zobaczyć, co to jest robisz. Jeśli spieszyć wideo następnie klienci nie będą w stanie zrozumieć i zobaczyć dokładnie to, co to jest muszą się uczyć.

Po nagraniu każdego z kroków musisz pobrać nagranie na swój komputer, jeśli nie jest już na nim, tak aby można było przesłać je do strony pobierania. Możesz chcieć skompresować swoje wideo najpierw tak, że zajmuje mniej miejsca na dysku. To również sprawi, że klient będzie mógł szybciej pobrać Twoje filmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *